Brand
Approach

Jesteśmy dumne, że nasza kolekcja tworzona jest w 100 % przez lokalne szwalnie oraz krawcowe w Polsce, co ostatecznie pozostawia mniejszy ślad na naszej planecie.

Troska o środowisko i zrównoważony rozwój towarzyszą nam od początku istnienia marki. Z każdym rokiem poszerzamy naszą świadomość, pracujemy na to, aby moda, którą tworzymy była o d p o w i e d z i a l n a .

Zaczynając od procesu kreacji przez produkcję, aż po dostarczenie naszego produktu do klienta, każdy krok opracowany jest tak, aby pozostawić jak najmniejszy negatywny ślad na planetę.

Jesteśmy dumne, że nasza kolekcja tworzona jest w 100 % przez lokalne szwalnie oraz krawcowe. Naszym celem jest tworzenie ubrań mających jak najmniejszy wpływ na środowisko! dlatego utrzymujemy krótki łańcuch dostaw i budujemy długotrwałe relacje z naszymi dostawcami oparte na zaufaniu i komunikacji. Nasze ubrania są zaprojektowane tak, aby były z Wami jak najdłużej! Staramy się aby materiały, z których są uszyte posiadały certyfikaty takie jak (Oeko-Tex, GOTS, Lenzing), a w przyszłym roku poszerzyć je o kolejne.

Nie jesteśmy jeszcze idealni, ale mamy duże plany na przyszłość!

Nasza
produkcja

Co nas wyróżnia?

Szwalnie, z którymi współpracujemy na nasze życzenie wyeliminowały plastikowe opakowania. Wszystkie zamówienia wysyłane są w kartonach oraz w papierze z recyklingu. W naszych sklepach używamy TYLKO papierowych toreb oraz metek.

Chcesz wiedzieć więcej?

  • Pierwsze drop’y kolekcji wypuszczane są w mniejszej ilości. Braki uzupełniamy na bieżąco, unikając przy tym nadprodukcji.
  • Końcówki tkanin wykorzystujemy na sezonowe akcesoria, takie jak frotki ( must have ) czy kosmetyczki.
  • Wszystkie guziki wykonane są z naturalnych surowców, takich jak masa perłowa czy drewno
  • A to… dopiero początek.

Nasze biuro

W naszym biurze również panuje filozofia zero waste. Oto jak o nią dbamy:

  • Korzystamy z dokumentacji online, prosimy dostawców o wystawianie elektronicznych faktur oraz wyciągów.
  • Niezbędne dokumenty drukujemy na papierze ekologicznym.
  • Nauczyłyśmy się prawidłowego recyklingu!
  • Powiedziałyśmy N I E plastikowym opakowaniom i foliopakom.[/li
  • Widziałaś nasze okna czy witryny sklepowe? Dają nam tyle światła, że dzięki nim możemy zaoszczędzić energię elektryczną!

ieustannie stawiamy sobie wyzwania, sprawdzamy co możemy zrobić inaczej lub lepiej w trosce o środowisko. Dlatego… STAY TUNED!

Materiały

"Przy planowaniu kolekcji naszym głównym kryterium jest dobór naturalnych tkanin i przędz, takich jak bawełna, len, tencel czy wełna. Wkładamy wiele pracy, aby nasze materiały pochodziły tylko ze sprawdzonych źródeł."

TENCEL

TENCEL Lyocell produkowany jest z celulozy drzewnej w przyjaznym dla środowiska procesie produkcji tzw. „zamkniętej pętli”. Tencel jest biodegradowalny. Nadaje się do recyklingu i jest naturalnie pozbawiony marszczeń. Jest miękki, dobrze się układa, można go prać I farbować.

LEN

Tkanina lniania jest wykonany z włókna ekologicznej rośliny lnianej, która potrzebuje tylko wody deszczowej do wzrostu = zero nawadniania i interwencji chemicznej. Wymaga znacznie mniej wody niż bawełna i jest dobra dla zdrowia gleby (poprawia jakość następnej uprawy o 20 do 30%).

Bawełna organiczna

Bawełna organiczna to materiał, przy którego produkcji stosuje się jedynie naturalne metody mające niewielki wpływ na środowisko. Systemy produkcji ekologicznej uzupełniają i utrzymują żyzność gleby oraz zmniejszają zużycie toksycznych i trwałych pestycydów i nawozów. Najważniejszą korzyścią bawełny organicznej jest ochrona ekosystemu, ograniczenie zużycia wody i zapewnienie bezpieczniejszych warunków pracy rolnikom i producentom.

Wełna

Nasza wełna pochodzi od owiec z małych farm, na których dba się o ich szczęście. Każdego roku nowa wełna rośnie na grzbiecie owcy i można ją usunąć bez szkody dla zwierzęcia. Wełna jest materiałem naturalnym i zapewnia ciepło, oddychalność i ochronę na każdą pogodę. W przeciwieństwie do materiałów syntetycznych, łatwo ulega biodegradacji.

Certifikaty

OEKO-TEX STANDARD daje nam pewność, że materiał jest nieszkodliwy z ekologicznego punktu widzenia. Twoja skóra jest przepuszczalna, więc jeśli nosisz ubrania przetworzone szkodliwymi chemikaliami, te substancje chemiczne mogą zostać wchłonięte przez twoje ciało. Zawsze należy prać nowe ubrania przed ich noszeniem, jednak certyfikat Oeko-Tex jest gwarancją, że twoje nowe ubrania zostały przetworzone bez szkodliwych chemikaliów

Global Organic Textile Standard (GOTS) to międzynarodowy i najlepszy w branży, całościowy certyfikat obejmujący wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych Celem standardu GOTS jest zapewnienie statusu ekologicznego tekstyliów od surowca poprzez gotowy produkt.

Wszystkie standardowe włókna Lyocell LENZING ™ uzyskały certyfikat kompostowalności i biodegradacji w warunkach przemysłowych, domowych, glebowych i morskich, dzięki czemu mogą całkowicie powrócić do natury.